Telegraif

9 hours ago · Arbnor Muja ka shpërthyer me tu rikthyer nga Kombëtarja e Shqipërisë te skuadra e tij Royal Antwerp. Reklama Sulmuesi shqiptar e nisi nga banka rezervë ndeshjen ndaj Westerlos të cilën Antwerp e fitoi me rezultat 3-0 si mysafir. Por me tu inkuadruar në ndeshje, Muja shkëlqeu fillimisht me asistim në minutën e 68-të për golin … Rexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ... Rexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ...Rexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ...Dr. Meritë Demiri- Demolli Obstetre/Gjinekologe tel: +38344862103 Reklama Sekrecioni vagjinal është një lëng i prodhuar nga gjëndrat në murin e vagjinës dhe qafën e mitrës. Sasia dhe pamja e sekrecioneve normale vagjinale ndryshon gjatë gjithë ciklit menstrual. Një rritje në sasinë e sekrecioneve vagjinale, një erë jonormale ose konsistencë e lëngut, ose dhimbje që ...Rexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ... Rexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ... Anomalitë e thonjve në duar apo këmbë janë më së shumti tregues të disa dëmtimeve të lehta, të cilat pa i vërejtur i bëjmë gjatë ditës, transmeton Telegrafi. Ndonjëherë ato mund të jenë tregues të mungesës së disa vitaminave. Kontaktoni mjekun tuaj nëse thonjtë tuaj kanë ndryshuar ngjyrën, strukturën, formën ose ... Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, është bërë nënë për herë të parë. Ajo dhe bashkëshorti i saj, biznesmeni shqiptar, Adis Patushi, kanë mirëpritur një djalë së bashku. Lajmin e ka bërë të ditur me anë të një postimi që ka shpërndarë me ndjekësit në rrjete sociale.Më shumë. Ekskluzivisht në Telegrafi Deals – syzet e Diellit Dolce & Gabbana me 10% Zbritje. Më shumë. Aventurat nuk kanë kufi me atletet Nike Flex Runner – tash me zbritje në Telegrafi Deals! Më shumë. Maicë e mirë dhe e lirë veç në Telegrafi Deals. Më shumë.Punonjësit e kompanisë Beco Pets shpërndanë një video në profilin e tyre zyrtar në TikTok ku ata duartrokasin qentë e tyre teksa hyjnë në zyrë. Videoja u bë shumë shpejt hit, dhe deri më tani ka mbi 5 milionë shikime. Reklama Qeni i parë që hyri në zyrë ishte Rufus. Ndonëse u befasua nga reagimi ….Lajme Mimoza Kusari-Lila zbulon se sa para nga buxheti i shtetit mbetën të pashpenzuara vjet Lajme Kurti: komunikatat e Zyrës së kryeministrit po lëshohen edhe në serbishtPandemia COVID-19 ka ndikuar në rënien e lindjeve në gjithë botën përfshirë edhe Kosovën. Në Kosovë në uljen e shifrave të lindjeve ka ndikuar edhe migrimi i të rinjve. Reklama Kështu u tha me rastin e Ditës Botërore të Popullsisë, në një tryezë të organizuar nga UNFPA në bashkëpunim me Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie …Por rrahjet normale të zemrës në një të rritur të shëndetshëm janë midis 60 dhe 100 në minutë. Frekuencat më të ulëta mund të ndodhin te njerëzit e shëndetshëm pa probleme me zemrën, veçanërisht tek ata që janë natyrshëm më aktivë fizikisht. Reklama. Ritmi normal i zemrës mund të ndryshojë gjithashtu për shkak të ...Rexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ...Pavarësisht krizës botërore të shkaktuar nga agresioni ushtarak rus në Ukrainë, mërgata vazhdon të kontribuojë në dërgimin e parave për familjet e tyre në Kosovë. Reklama Të dhënat e Bankës Qendrore të Kosovë (BQK) tregojnë se gjatë vitit 2022, diaspora ka dërguar 59.4 milionë euro më shumë, shkruan Telegrafi. Për këtë periudhë, vlera më e …Dr. Meritë Demiri- Demolli Obstetre/Gjinekologe tel: +38344862103 Reklama Sekrecioni vagjinal është një lëng i prodhuar nga gjëndrat në murin e vagjinës dhe qafën e mitrës. Sasia dhe pamja e sekrecioneve normale vagjinale ndryshon gjatë gjithë ciklit menstrual. Një rritje në sasinë e sekrecioneve vagjinale, një erë jonormale ose konsistencë e lëngut, ose dhimbje që ... Portali Telegrafi.com është portal i pavarur informativ dhe më i vizituar në gjuhën shqipe. I udhëhequr nga një staf profesional, Telegrafi.com arrin të azhurohet me lajme në çdo kohë nga rubrika e Ekonomisë, Sporti, Magazina, Kultura, Lifestyle, Shëndetësi, Teknologji. Por rrahjet normale të zemrës në një të rritur të shëndetshëm janë midis 60 dhe 100 në minutë. Frekuencat më të ulëta mund të ndodhin te njerëzit e shëndetshëm pa probleme me zemrën, veçanërisht tek ata që janë natyrshëm më aktivë fizikisht. Reklama. Ritmi normal i zemrës mund të ndryshojë gjithashtu për shkak të ...Dr. Meritë Demiri- Demolli Obstetre/Gjinekologe tel: +38344862103 Reklama Depistimi i kancerit të qafës së mitrës shpëton jetë. Gjatë 30 viteve të fundit në Shtetet e Bashkuara, numri i rasteve të kancerit të qafës së mitrës dhe vdekjeve është ulur për gjysmën. Ky është kryesisht rezultat i femrave që bëjnë kontrolle të rregullta për kancerin e …Dr. Meritë Demiri- Demolli Obstetre/Gjinekologe tel: +38344862103 Reklama Sekrecioni vagjinal është një lëng i prodhuar nga gjëndrat në murin e vagjinës dhe qafën e mitrës. Sasia dhe pamja e sekrecioneve normale vagjinale ndryshon gjatë gjithë ciklit menstrual. Një rritje në sasinë e sekrecioneve vagjinale, një erë jonormale ose konsistencë e lëngut, ose dhimbje që ...Afrika | 4 orë Tërmeti në Marok – shkon në 2,000 numri i viktimave Afrika | 12 orë Marok – ku ishte epiqendra e tërmetit vdekjeprurës? Afrika | 12 orë Më shumë se 300 mijë njerëz të prekur nga tërmeti në Marok Afrika | 13 orëRexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ...Rexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ... Rexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ...delete search history on iphone
Ky test i inteligjencës i sfidon edhe personat më të mençur me pyetjet interesante dhe ngacmuese. Reklama Në fakt, ky test me pak pyetje është aq i vështirë, saqë krijuesi Cody Cross pohon se vetëm ata me doktoraturë arrijnë t’i qëllojnë të gjitha pyetjet, transmeton Telegrafi. Testi, i cili gjithashtu është publikuar edhe në Playbuzz, …Nga: Sylvie Kauffmann, kolumniste e “Le Monde”-it / The Financial Times Përktheu: Agron Shala / Telegrafi.com Reklama Kush do ta kishte menduar – veç një muaj më parë – se BE-ja, kjo organizatë e pafuqishme për çfarë Britania zgjodhi të largohej nga aty, do të shihet si streha përfundimtare për shtetet që me këmbëngulje e …E korrigjuar / Kompania britanike për hulumtimin e minierave Western Tethyan Resources njofton se në fshatin Slivovë janë të 640 mijë tonelata minerale që përmbajnë ar. Sipas njoftimit, zona ky dyshohet se mund të ketë ar është rreth 20 kilometra larg Prishtinës. “Zona kryesore në Slivova ka burime të përcaktuara prej 640 kt ... Afrika | 4 orë Tërmeti në Marok – shkon në 2,000 numri i viktimave Afrika | 12 orë Marok – ku ishte epiqendra e tërmetit vdekjeprurës? Afrika | 12 orë Më shumë se 300 mijë njerëz të prekur nga tërmeti në Marok Afrika | 13 orë Nga: Sylvie Kauffmann, kolumniste e “Le Monde”-it / The Financial Times Përktheu: Agron Shala / Telegrafi.com Reklama Kush do ta kishte menduar – veç një muaj më parë – se BE-ja, kjo organizatë e pafuqishme për çfarë Britania zgjodhi të largohej nga aty, do të shihet si streha përfundimtare për shtetet që me këmbëngulje e … Portali Telegrafi.com është portal i pavarur informativ dhe më i vizituar në gjuhën shqipe. I udhëhequr nga një staf profesional, Telegrafi.com arrin të azhurohet me lajme në çdo kohë nga rubrika e Ekonomisë, Sporti, Magazina, Kultura, Lifestyle, Shëndetësi, Teknologji. Portali Telegrafi.com është portal i pavarur informativ dhe më i vizituar në gjuhën shqipe. I udhëhequr nga një staf profesional, Telegrafi.com arrin të azhurohet me lajme në çdo kohë nga rubrika e Ekonomisë, Sporti, Magazina, Kultura, Lifestyle, Shëndetësi, Teknologji.Rexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ...Rexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ...pluckers wing bar
Dr. Meritë Demiri- Demolli Obstetre/Gjinekologe tel: +38344862103 Reklama Depistimi i kancerit të qafës së mitrës shpëton jetë. Gjatë 30 viteve të fundit në Shtetet e Bashkuara, numri i rasteve të kancerit të qafës së mitrës dhe vdekjeve është ulur për gjysmën. Ky është kryesisht rezultat i femrave që bëjnë kontrolle të rregullta për kancerin e … Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë që prej orëve të pasdites të kësaj të premte, masivin pyjor të fshatit Fierzë të Njësisë Administrative Rubik në Mirditë. Flakët janë përhapur në disa drejtime dhe pavarësisht ndërhyrjes së zjarrfikësve të Mirditës, nuk është arritur izolimi i zjarrit. Operacioni do të ...Portali Telegrafi.com është portal i pavarur informativ dhe më i vizituar në gjuhën shqipe. I udhëhequr nga një staf profesional, Telegrafi.com arrin të azhurohet me lajme në çdo kohë nga rubrika e Ekonomisë, Sporti, Magazina, Kultura, Lifestyle, Shëndetësi, Teknologji. Rexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ... Lajmet e fundit nga Kosova - Telegrafi Kosovë Arsim Drejtësi Komunat Lugina Politikë Prishtina Shëndetësi Siguri Sociale Vuçiq për objektet komunale në veri: Nuk bëhet fjalë që serbët t’ua lënë ndërtesat atyre që nuk u kanë takuar ndonjëherë Kosovë | 26 min Parashikimi i motit për fundjavë, me diell dhe vranësira të shpërndara Kosovë | 31 min Portali Telegrafi.com është portal i pavarur informativ dhe më i vizituar në gjuhën shqipe. I udhëhequr nga një staf profesional, Telegrafi.com arrin të azhurohet me lajme në çdo kohë nga rubrika e Ekonomisë, Sporti, Magazina, Kultura, Lifestyle, Shëndetësi, Teknologji. Pandemia COVID-19 ka ndikuar në rënien e lindjeve në gjithë botën përfshirë edhe Kosovën. Në Kosovë në uljen e shifrave të lindjeve ka ndikuar edhe migrimi i të rinjve. Reklama Kështu u tha me rastin e Ditës Botërore të Popullsisë, në një tryezë të organizuar nga UNFPA në bashkëpunim me Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie …Rexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ... Fjalë të urta popullore: Edhe diell të bëhesh, të gjithë nuk i ngroh dot! Para 6 vitesh. • Ai që di më së shumti, flet më së paku! Reklama. • Burri është koka, kurse gruaja është qafa! • Fjalët janë gra, veprat burra! • Gruaja e fut shejtanin në shishe! • Gjuha vete ku dhemb dhëmbi! • Kush s’ka koke, ka këmbë! Stilisti i njohur shqiptar, Valdrin Sahiti, të enjten është kthyer në kryefjalën e disa mediumeve online. Reklama Kjo pasi i njëjti është raportuar nga disa media si i arrestuar në Aeroportin e Stambollit, nën dyshimin për posedim të substancave narkotike. Telegrafi ka provuar të marrë informata në Policinë e Kosovës, por të njëjtët nuk kanë …Mësoni se sa dhe si vetëkënaqen femrat, si edhe meshkujt si e fshehin masturbimin nga ato. Kjo video interesante tregon se si do të dukej kjo sikur femrat të ishin më të hapura sa i përket vetëkënaqësisë, mirëpo edhe si duket masturbimi kur mashkulli fsheh “aktivitetin” e tij, transmeton Telegrafi. Rreth 70 për qind e femrave ...board feet calculator
Rexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ...Rexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ...Telegraf Sport: najnovije sportske vesti. Fudbal, transferi, atletika, košarka, tenis, fitnes, trčanje, navijači, showtime, fight club i automoto. Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, është bërë nënë për herë të parë. Ajo dhe bashkëshorti i saj, biznesmeni shqiptar, Adis Patushi, kanë mirëpritur një djalë së bashku. Lajmin e ka bërë të ditur me anë të një postimi që ka shpërndarë me ndjekësit në rrjete sociale.Feb 6, 2023 · telegraphy: [noun] the use or operation of a telegraph apparatus or system for communication. Flonia Telegrafi is a filmmaker, media producer, and educator with over two decades of experience. Her creative work spans journalism, documentary, and fiction filmmaking, exploring themes of memory, migration, and belonging. Screening highlights include IFC Channel, PBS WNET Thirteen, Cablevision, Pangea Day, and the Queens World International Film Festival. Her projects have been selected ... Presidentja e vendit, Vjosa Osmani në konferencën për media pas takimit me presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka folur rreth rastit “Kumanova”. Reklama. Ajo ka thënë se duhet të presin që procesi të përfundojë në plotëni dhe po ashtu që të zbardhen të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me rastin ...Rexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ...Afrika | 4 orë Tërmeti në Marok – shkon në 2,000 numri i viktimave Afrika | 12 orë Marok – ku ishte epiqendra e tërmetit vdekjeprurës? Afrika | 12 orë Më shumë se 300 mijë njerëz të prekur nga tërmeti në Marok Afrika | 13 orëPortali Telegrafi.com është portal i pavarur informativ dhe më i vizituar në gjuhën shqipe. I udhëhequr nga një staf profesional, Telegrafi.com arrin të azhurohet me lajme në çdo kohë nga rubrika e Ekonomisë, Sporti, Magazina, Kultura, Lifestyle, Shëndetësi, Teknologji. Kur kanë mbetur vetëm 48 ditë nga fillimi i punës, qendra më e madhe tregtare në rajon “Prishtina Mall” ka hapur dyert për të prezantuar ambientet e saj. Reklama Gjatë këtij prezantimi, u tha se kjo qendër në fokus nuk do ta ketë vetëm shoppingun, pasi që gjysma e hapësirës është e dedikuar për argëtim. …Portali Telegrafi.com është portal i pavarur informativ dhe më i vizituar në gjuhën shqipe. I udhëhequr nga një staf profesional, Telegrafi.com arrin të azhurohet me lajme në çdo kohë nga rubrika e Ekonomisë, Sporti, Magazina, Kultura, Lifestyle, Shëndetësi, Teknologji. Subvencionimi i pajisjeve për ngrohje nga Qeveria – forma e aplikimit në E-Kosova. Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka njoftuar sot në një konferencë për media, se është hapur thirrja për subvencionim të pajisjeve efiçiente ekonomike për energji. Rizvanolli shtoi se duke filluar nga sot qytetarët do të mund të ... bethany brown
Kolegji Universum. Ligjërues. Arsim dhe Edukim Prishtinë Pozita te lira: 1 18 ditë të mbetura. Scopic Software. Remote SEO Specialist. Marketing dhe Reklamim Prizren Pozita te lira: 1 27 ditë të mbetura. SHEGA TRANS KOSOVA SH.P.K. Specialist/e i/e Shitjes. Shitje Prishtinë Pozita te lira: 2 12 ditë të mbetura.Kur kanë mbetur vetëm 48 ditë nga fillimi i punës, qendra më e madhe tregtare në rajon “Prishtina Mall” ka hapur dyert për të prezantuar ambientet e saj. Reklama Gjatë këtij prezantimi, u tha se kjo qendër në fokus nuk do ta ketë vetëm shoppingun, pasi që gjysma e hapësirës është e dedikuar për argëtim. …E korrigjuar / Kompania britanike për hulumtimin e minierave Western Tethyan Resources njofton se në fshatin Slivovë janë të 640 mijë tonelata minerale që përmbajnë ar. Sipas njoftimit, zona ky dyshohet se mund të ketë ar është rreth 20 kilometra larg Prishtinës. “Zona kryesore në Slivova ka burime të përcaktuara prej 640 kt ... Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se sot do të hapet afati për të aplikuar për terminë për viza pune në Gjermani. Reklama Sipas njoftimit nga Ambasada është thënë se linku për të caktuar termin online për viza pune do të hapet në orën 14:00, mirëpo ky link aktualisht është jashtë funksionit.Ky test i inteligjencës i sfidon edhe personat më të mençur me pyetjet interesante dhe ngacmuese. Reklama Në fakt, ky test me pak pyetje është aq i vështirë, saqë krijuesi Cody Cross pohon se vetëm ata me doktoraturë arrijnë t’i qëllojnë të gjitha pyetjet, transmeton Telegrafi. Testi, i cili gjithashtu është publikuar edhe në Playbuzz, … Telegraf Sport: najnovije sportske vesti. Fudbal, transferi, atletika, košarka, tenis, fitnes, trčanje, navijači, showtime, fight club i automoto. Ushqimet e dobishme dhe të dëmshme për shëndetin e pankreasit. Para 2 vitesh. Pankreasi është një organ i vendosur në bark dhe luan një rol thelbësor në shndërrimin e ushqimit që hamë në lëndë djegëse për qelizat e trupit. Funksioni i tij ndihmon në tretje, ndërsa funksioni endokrin rregullon sheqerin në gjak. Reklama.Rexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ...Rexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ... Kur kanë mbetur vetëm 48 ditë nga fillimi i punës, qendra më e madhe tregtare në rajon “Prishtina Mall” ka hapur dyert për të prezantuar ambientet e saj. Reklama Gjatë këtij prezantimi, u tha se kjo qendër në fokus nuk do ta ketë vetëm shoppingun, pasi që gjysma e hapësirës është e dedikuar për argëtim. … Enti Shtetëror për Statistika njofton se numri i turistëve në vitin 2023 ka arritur në 197.273, nga të cilët 46% janë turist nga vendi, ndërsa 54% janë turistë të huaj, përcjell Telegrafi Maqedoni. Reklama Numri i bujtinave në qershor të vitit 2023 ka arritur 742 970, nga të cilët 71.4% janë turist vendor, ndërsa 28.6% …Kanë vazhduar komunikatat mes FC Prishtinës dhe FFK-së për vendin se ku do të zhvillohet ndeshja me Lirinë. Reklama Klubi nga kryeqyteti nuk e ka saktësuar se ku do të luajë ndeshjen me Lirinë, pasi që fillimisht shkruan se do të luhet në “Fadil Vokrri”, por ndërkohë FFK-ja njoftoi se ndeshja luhet në Kampin Nacional […]Por rrahjet normale të zemrës në një të rritur të shëndetshëm janë midis 60 dhe 100 në minutë. Frekuencat më të ulëta mund të ndodhin te njerëzit e shëndetshëm pa probleme me zemrën, veçanërisht tek ata që janë natyrshëm më aktivë fizikisht. Reklama. Ritmi normal i zemrës mund të ndryshojë gjithashtu për shkak të ...my postsTelegrafi.com, Pristina. 844,730 likes · 3,672 talking about this. Lajmet e fundit nga Kosova, Shqipëria, rajoni dhe bota. 10 hours ago · Punonjësit e kompanisë Beco Pets shpërndanë një video në profilin e tyre zyrtar në TikTok ku ata duartrokasin qentë e tyre teksa hyjnë në zyrë. Videoja u bë shumë shpejt hit, dhe deri më tani ka mbi 5 milionë shikime. Reklama Qeni i parë që hyri në zyrë ishte Rufus. Ndonëse u befasua nga reagimi …. Pandemia COVID-19 ka ndikuar në rënien e lindjeve në gjithë botën përfshirë edhe Kosovën. Në Kosovë në uljen e shifrave të lindjeve ka ndikuar edhe migrimi i të rinjve. Reklama Kështu u tha me rastin e Ditës Botërore të Popullsisë, në një tryezë të organizuar nga UNFPA në bashkëpunim me Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie … Aug 25, 2022 · Nga sot është paralajmëruar hyrja në grevë e sektorit publik, saktësisht nga sot është paralajmëruar hyrja në grevë e çerdheve publike, ndërsa mësimdhënësit do të jenë në vende të punës, por nuk do të kryejnë asnjë detyrë që do ta kryenin në rrethana normale. Reklama E derisa SBASHK-u ka bërë thirrje për grevë, në anën … Vendimi nr.694, datë 21 nëntor 2018, i Këshillit të Ministrave, “Për miratimin e modelit të uniformave ushtarake, gradave, simboleve, flamujve dhe shenjave të tjera dalluese të uniformës ushtarake, që mbajnë Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë”, shfuqizohet. Ngarkohet Ministria e Mbrojtjes për zbatimin e këtij ...Presidentja e vendit, Vjosa Osmani në konferencën për media pas takimit me presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka folur rreth rastit “Kumanova”. Reklama. Ajo ka thënë se duhet të presin që procesi të përfundojë në plotëni dhe po ashtu që të zbardhen të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me rastin ... E korrigjuar / Kompania britanike për hulumtimin e minierave Western Tethyan Resources njofton se në fshatin Slivovë janë të 640 mijë tonelata minerale që përmbajnë ar. Sipas njoftimit, zona ky dyshohet se mund të ketë ar është rreth 20 kilometra larg Prishtinës. “Zona kryesore në Slivova ka burime të përcaktuara prej 640 kt ...Sep 12, 2023 · Lajme Mimoza Kusari-Lila zbulon se sa para nga buxheti i shtetit mbetën të pashpenzuara vjet Lajme Kurti: komunikatat e Zyrës së kryeministrit po lëshohen edhe në serbisht Faqja zyrtare në Facebook e portalit informativ Telegrafi Maqedoni. Lajmet e fundit nga Maqedonia, Shqipëria, Kosova dhe Bota. HOROSKOPI. TOP KOHA MUSIC. 08:00 SOT • 10:00 Koha e lajmeve • 10:15 Ushqimi dhe shëndeti me Lindën • 10:45 Top shop • 11:00 Seri: Premtimi ep. 1 • 11:45 Top shop • 12:00 Koha e lajmeve • 12:15 Wildlife – r • 12:35 Ça ka 3 – r • 12:55 Fashionista – r • 13:15 Friends ep. 133 x 134 • 13:55 Dokumentar – Sekretet më ... 20 hours ago · Rexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ... Faqja zyrtare në Facebook e portalit informativ Telegrafi Maqedoni. Lajmet e fundit nga Maqedonia, Shqipëria, Kosova dhe Bota.20 hours ago · Rexhep Mala, Aktash, Nr.34, Prishtinë, Kosovë [email protected] 038 224 093 – +383 48 222 355 Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të ... u.s. map with states and capitals
Pavarësisht krizës botërore të shkaktuar nga agresioni ushtarak rus në Ukrainë, mërgata vazhdon të kontribuojë në dërgimin e parave për familjet e tyre në Kosovë. Reklama Të dhënat e Bankës Qendrore të Kosovë (BQK) tregojnë se gjatë vitit 2022, diaspora ka dërguar 59.4 milionë euro më shumë, shkruan Telegrafi. Për këtë periudhë, vlera më e …telegraph.co.uk. It’s not just Britain that has quaint habits – there’s plenty to ridicule about the US too, Meghan. The Duchess of Sussex lost all sympathy when she ridiculed curtseying to the Queen to an audience of millions. telegraph.co.uk.Mësoni se sa dhe si vetëkënaqen femrat, si edhe meshkujt si e fshehin masturbimin nga ato. Kjo video interesante tregon se si do të dukej kjo sikur femrat të ishin më të hapura sa i përket vetëkënaqësisë, mirëpo edhe si duket masturbimi kur mashkulli fsheh “aktivitetin” e tij, transmeton Telegrafi. Rreth 70 për qind e femrave ... Najnovije vesti. Vesti dana iz Srbije i sveta. Aktuelna dešavanja i analize. Ushqimet e dobishme dhe të dëmshme për shëndetin e pankreasit. Para 2 vitesh. Pankreasi është një organ i vendosur në bark dhe luan një rol thelbësor në shndërrimin e ushqimit që hamë në lëndë djegëse për qelizat e trupit. Funksioni i tij ndihmon në tretje, ndërsa funksioni endokrin rregullon sheqerin në gjak. Reklama.Enti Shtetëror për Statistika njofton se numri i turistëve në vitin 2023 ka arritur në 197.273, nga të cilët 46% janë turist nga vendi, ndërsa 54% janë turistë të huaj, përcjell Telegrafi Maqedoni. Reklama Numri i bujtinave në qershor të vitit 2023 ka arritur 742 970, nga të cilët 71.4% janë turist vendor, ndërsa 28.6% …Afrika | 4 orë Tërmeti në Marok – shkon në 2,000 numri i viktimave Afrika | 12 orë Marok – ku ishte epiqendra e tërmetit vdekjeprurës? Afrika | 12 orë Më shumë se 300 mijë njerëz të prekur nga tërmeti në Marok Afrika | 13 orë Modelet e reja të iPad-it nuk pritet të prezantohen para fund të vitit, tha analisti i njohur i produkteve të Apple, Ming-Chi Kuo. Kuo nuk dha detaje të mëtejshme në lidhje me tabletët a ardhshëm të Apple, transmeton Telegrafi. Derisa është përfolur vazhdimisht se modelet e gjeneratës së ardhshme iPad Pro do të lansoheshin në ...Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga Kosova Sot. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të Kosova Sot dhe për to Kosova Sot mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi...Faqja zyrtare në Facebook e portalit informativ Telegrafi Maqedoni. Lajmet e fundit nga Maqedonia, Shqipëria, Kosova dhe Bota.Serioz, te fuqishem dhe modern. Ky portal mirëmbahet nga NGB "Zëri" sh.p.k.. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Zërit".baidufnayi
Vendimi nr.694, datë 21 nëntor 2018, i Këshillit të Ministrave, “Për miratimin e modelit të uniformave ushtarake, gradave, simboleve, flamujve dhe shenjave të tjera dalluese të uniformës ushtarake, që mbajnë Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë”, shfuqizohet. Ngarkohet Ministria e Mbrojtjes për zbatimin e këtij ... Modelet e reja të iPad-it nuk pritet të prezantohen para fund të vitit, tha analisti i njohur i produkteve të Apple, Ming-Chi Kuo. Kuo nuk dha detaje të mëtejshme në lidhje me tabletët a ardhshëm të Apple, transmeton Telegrafi. Derisa është përfolur vazhdimisht se modelet e gjeneratës së ardhshme iPad Pro do të lansoheshin në ...Lajmet e fundit nga bota e automobilizmit, video interesante, modelet e reja të veturave, krahasimi i tyre, auto sallonet vendore dhe të huaja si dhe shumë informata të tjera në lidhje me industrinë automobilistike.Telegrafi Official është kanali zyrtar në YouTube i portalit Telegrafi.com Ueb-faqja telegrafi.com është portal i pavarur informativ dhe më i vizituar në gjuhën shqipe.